Couperus in de klas

Van oude mensen, de dingen die voorbijgaan, de spannende familieroman van Louis Couperus uit 1906, is hertaald. Geen zin is geschrapt, spanning en psychologisch drama blijven overeind. Het boek is – in origineel óf in hertaling – zeer geschikt voor de leeslijst en literatuurles. Docenten kunnen een keuze maken uit de opdrachten en informatie hieronder om er klassikaal of individueel mee aan de slag te gaan.

Aanwijzing voor de docent: lees vooraf de opdrachten en informatie in het bestand en maak een keuze voor je leerlingen. Er is geen handleiding of antwoordmodel, neem contact op als je vragen hebt.

Interesse in een gastles over Van oude mensen? Michelle van Dijk gaat graag met leerlingen in gesprek over het boek en over het proces van hertalen. Te boeken via de Schrijverscentrale.